חזרתי לספר חוויות :)
הטיול היה מה16.8-25.8 כולל יום הגעה ויום חזרה מונציה, הליכה של 8 ימים לפי ההמלצות לחלוקה "מפנקת".
למרות שהיינו בכושר ועם ניסיון בטראקים, העדפנו לקחת את החלוקה הנוחה יותר, כך הגענו מוקדם והיה זמן לנוח וליהנות מהאיזור ומהרפיוג'. כמה פעמים גם ירד גשם אחרי צהריים ואנחנו כבר היינו בבקתה.הבקתות היו סנס-לאבארלה-סקוטוני-דיבונה-אבראו- סטאולנזה-ואזולר וסיום בפאסו דורן עם לינה בבלונו. ישנו בחדרים פרטיים בכל הרפיוגים, חוץ מדיבונה ששם היינו בחדר ל6 (אנחנו היינו 4)
בימים הראשונים עד אבראו הגענו תמיד עד 15:00, עם הפסקות, ויצאנו בדרך כלל לקראת 9. זה נתן לנו זמן מנוחה, יציאה לסיבוב נוסף סביב הרפיוג ובעיקר להנות מהשקט שיש שם אחרי צהריים אחרי שכל מטיילי היום הולכים..
ממליצה בחום על כל הרפיוג'ים, נקיים, טעימים והצוות מקסים!
עלינו (וירדנו אחר כך..) לסקוטוני דרך 20B . מומלץ מאוד! מאתגר אבל שווה..למחרת עלינו דרך האגם ללאגזוי והתצפית משם הייתה שווה את התוספת של ה700 מ טיפוס! משם לדיבונה כבר התחיל לרדת גשם אז היה מעונן ופחות זכינו לתצפיות יפות.
דיבונה הוא בסיסי אבל טוב. ישנו במגורים שמחוץ לרפיוג עצמו, ממול.. היה בסדר, חדרים גדולים ומקלחות חדשות עם אסימון.
אבראו באמת מדהים!! שווה כל יורו.. היחס, החדר, האיזור. האוכל מושלם! הייתה באמת חוויה.
בבוקר למחרת עלינו לנובלאו ואחר כך חזרנו לאבראו והמשכנו בהליכה מתחת לרכבל לסטאולנזה. בלילה ירד גשם והמליצו לנו לא לעשות את הוריאנט מנובלאו בלי ציוד, אז ויתרנו והלכנו בדרך השנייה שגם הייתה מאוד יפה.
זה היה יום יותר ארוך בגלל העלייה הנוספת לנובלאו והגענו ב17:30 לסטאולנזה. הוא כמו מלון ומאוד נהנינו ממנו.
בלילה האחרון היה שינוי: תכננו להמשיך לרפיוג קפאנה טרייסטה אבל השעה כבר הייתה 15:00 והתחיל לרדת גשם. זה היה תוספת של 600 מ ירידה ולמחרת לחזור שוב 200 מ להמשך השביל.. אז לקחנו 2 חדרים זוגיים וביטלנו את ההזמנה בטרייסטה. הרפיוג באמת בסיסי, האוכל סביר, ארוחת ערב ובוקר בסיסית. החדרים קטנים וגם המקלחות..אבל זה היה הלילה האחרון ובשאר הלילות באמת התפנקנו אז אין תירוצים :)
זה התברר כאופציה טובה כי למחרת היה מעונן וגשום כל היום וההליכה עד לרפיוג קארסטיאנטו לקחה זמן.כ4 שעות אם אני לא טועה. הטיפוס המתיש ביער היה נראה כלא נגמר בשילוב עם הגשם... שמחנו מאד להגיע ועצרנו שם לארוחת צהריים טובה ולחימום ליד האח. משם לפאסו דורן זה היה 50-40 דקות בירידה קלה. לא הייתה מונית אז אחד העובדים שימש כמונית ולקח אותנו לאגורדו ומשם אוטובוס לבלונו.
מאוד מאוד נהנינו מהטראק, נופים קצת אחרים מהמון בלאן שעשינו בשנה שעברה.
זכינו למזג אויר טוב בכל הימים חוץ מהאחרון. הרמה של הבקתות הייתה גבוהה יותר ואמנם העליות היו קצרות יותר אבל לא פחות מאתגרות.
כבר מחפשים את הטראק לשנה הבאה :)