ברול הבא אורח! ע"מ לאפשר את כל הפעולות, אנא התחבר או הירשם.

הודעה

Icon
Error

2 עמודים12>
אפשרויות
עבור להודעה אחרונה עבור ללא נקרא אחרון
ninelives99  
#1 נשלח : יום ראשון 11 מרץ 2012 22:46:01(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
אז נתחיל מסיפור קצר-
בערך בסוף אפריל של שנה שעברה (אחרי איזה טיול פושטי של פסח) נפל לי אסימון הציוד. כמו אצל הרבה אחרים, הכל התחיל כשחזרתי הביתה והסתכלתי על ציוד הטיולים שיש לי ודיי נמאס לי ממה שראו עיניי. ציוד בלוי, כבד והרבה דברים שאפשר לשדרג/להוסיף או להוריד מסך כל הציוד שדרוש לי. בערך אז באותו הרגע החלטתי שאני מתחילה לשדרג את הציוד שלי (למען האמת הכל התחיל כי הייתי צריכה פנס ראש חדש... ככה גיליתי את נפלאות קניית הציוד באיביי/חו"ל ומשם כבר הכל היסטוריה). נדבקתי בחיידק אלים במיוחד אבל למרות התאווה החלטתי שאני משדרגת את הכל לאט לאט כך שתהיה מינימום השפעה על הכיס. אז לקח לי בערך שנה לשדרג את רוב הציוד שלי כשהקניות העיקריות היו דרך איביי (התנסתי בהרבה מכירות פומביות וגם קניתי משם מוצרים יד שנייה שאני מאוד!!! מרוצה מהם) אבל גם, פה ושם, דרך אתרים בארה"ב.
ברטרוספקטיבה עכשיו אני רואה שיש כמה דברים (לא הרבה, אבל יש כמה)שקניתי סתם בלהט הרגע ואני לא בטוחה שבאמת יהיה להם שימוש אבל עדיין... אני מאוד מרוצה מכל התהליך שעברתי:
א. למדתי המון בתחום הטיולים. מכל הבא ליד. במהלך השנה הזאת ראיתי איך הטעם שלי בציוד משתנה (הופך ליותר ויותר אולטרא-לייט כמובן) ואני אוהבת את השינוי הזה בחשיבה.
ב. אני חייבת להודות לאנשים שכותבים פה. עקבתי לא מעט אחרי הדברים שנכתבו פה ולא מעט מהקניות הן הודות לכם. עזרתם לעצב את הטעם שלי ואני לא חושבת שיכולתי לבחור בעצמי אנשים מוצלחים יותר למשימה.

כך או כך... כמדומני הגעתי ליישורת האחרונה מבחינת עדכון הציוד שלי. פה ושם תמיד יהיו עוד השלמות וסתם גאדג'טים שמעלים את סף התאווה אבל הדבר היחיד שבאמת חשוב לי לחדש כרגע הוא - תיק טיולים (ולמען האמת הוא הראשון שדרש חידוש... אבל אתם יודעים איך זה... קשה לעזוב חברים וותיקים).

כחלק מכל השינוי בחשיבה שלי אני יודעת שהתיק הבא יהיה תיק קל משקל. יחד עם זה... למרות שאף פעם לא היה ברשותי תיק מהסגנון הזה אני לא מתכוונת לקנות תיק נטול תמיכה בכלל
כמו האקסודוס של Mauntain laural
http://www.mountainlaureldesigns.com/shop/product_info.php?cPath=25&products_id=103

אז חשוב לי שיהיה איזשהו ריפוד קל, תמיכה כלשהי.
מבלי להכיר את כל החברות שקיימות בתחום התקבעתי על שני תיקים שמתאימים (אני מניחה) לצרכים שלי:

האחד- ULA Catalyst
http://www.ula-equipment.com/catalyst.asp
אין צורך להציג אותו... הבחור הזה מוכר להרבה חברי פורום, את זה אני כבר יודעת.
מהתרשמות ראשונית (מקריאה באינטרנט בלבד וללא היכרות פיזית) הנה הדברים שאני אוהבת ופחות אוהבת בו:
אוהבת-
הרבה תוספות פונקציונליות יעילות ומגניבות.
עיצוב מוצלח
מערכת גב שנראית מאסיבית מאוד אבל עדיין קלת משקל.

לא אוהבת-
יקר ביחס לתיקי אולטרא-לייט של חברות מקבילות.
כבד מהרבה מתחרים. ברור שעניין הכובד הוא תולדה של מערכת הגב אבל....... עד כמה מערכת הגב הזאת באמת נוחה? עד כמה היא באמת עוזרת בסחיבת המשקל ועד כמה היא באמת יעילה?
מהסתכלות על ביקורת של מישהו ביוטיוב קיבלתי רושם שמערכת הגב של הקטליסט היא מאוד ישרה (נטולת קימור או יכולת התאמה לגב המשתמש). מבחינתי הצורה הישרה של מערכת הגב יכולה להיות חיסרון גדול אבל אין לי מושג עד כמה הדבר משמעותי.

אני אשמח לשמוע תובנות ודעות מאנשים שיש להם את התיק הזה/ מכירים אותו יותר ממני. בעיקר חשובה לי ההתייחסות ליעילות ולנוחות של מע' הגב והאם היא מצדיקה את הגידול במשקל הכולל של התיק...


השני- GoLite Jam
http://www.golite.com/Jam-70L-Pack-Unisex-P46813.aspx
תמונה של מערכת הגב:אני לא יודעת באיזה שנה גולייט הוסיפו את הריפוד השחור במערכת הגב (כמומני, בדגמים ישנים הוא לא היה) אבל אני מאוד אוהבת את התוספת. גם רצועת המותניים המרופדת מאוד מוצאת חן בעייני בתיק הזה. אבל בואו נרחיב-

מאוד מצא חן בעיני שיש בתחתית התיק שני קליפסים שמאפשרים לכווץ את הנפח של התיק כולו. אני לא יודעת בכמה קטן נפח התיק כשמשתמשים בטריק הזה אבל יש לזה בהחלט פוטנציאל להפוך את התיק הזה למגוון יותר. מצד שני, בכלל לא אהבתי את העובדה שלתיק הזה אין בד קשה יותר בתחתית למניעת שפשופים של הבד בעת חיכוך עם הקרקע (דבר כזה כן קיים בקטליסט).
מבחינת פונקציונליות אין ספק שהתיק הזה הרבה פחות אטרקטיבי. אין לו שכלולים מגניבים ואפילו אין בו אפשרות לקשור חוט באנג'י גמיש. הרבה פחות נעים לעין והרבה פחות פונקציונלי... אבל אתם יודעים מה, דווקא לא זה מה שמכריע אצלי את הכף. בסופו של דבר מה שהכי חשוב לי בתיק זה שיהיה אפשר לשים בו דברים ושהדברים שנמצאים בו יהיו נוחים על הגב. מבחינת הנוחות דווקא התיק הזה תפס לי את העין. הוא קל מהקטליסט (880 גר' ל- 70 ליטר) אבל עושה רושם של לא פחות נוח ממנו. ממה שראיתי באינטרנט הספוג של מע' הגב בתיק הזה הוא קמור. לטעמי יש פה פוטנציאל נוחות גבוה... אבל היי... אולי אני טועה. מע' הגב בתיק הזה בפירוש יותר רכה ופחות תומכת במשקלים כבדים (זה מתבטא במשקל נמוך מזה של הקטליסט) לא צריך להרגיש את זה כדי לדעת... אבל עד כמה הדבר משמעותי?
בסופו של דבר השאלה החשובה ביותר, לטעמי, לגבי התיק הזה היא... שוב... בעניין מערכת הגב - עד כמה הריפוד והעיצוב של הספוג משפיעים על הנוחות? עד כמה מע' הגב הזאת קשיחה ועד כמה היא יעילה בנשיאת משקלים?

לטעמי האישי, אם מערכת הגב שב- Jam נוחה, יעילה וגם קלה (ביחס לקטליסט) אין לי שום בעיה לוותר על הטריקים העיצוביים שקיימים בקטליסט לטובת הארכאיות של ה- Jam.

בכל אופן, גם הפעם אני אשמח לשמוע תובנות ודעות מאנשים שיש להם את התיק הזה/ מכירים אותו יותר ממני. ושוב, גם פה בעיקר חשובה לי ההתייחסות ליעילות ולנוחות של מע' הגב.

מילה אחרונה לכל חובבי המריפוזה -
אני יודעת שהתיק מאוד מוערך והעיצוב שלו מוצלח מאוד, אבל... בגלל שזה יהיה תיק האולטרא-לייט הראשון שאני אקנה...
קחו בחשבון שעדיין לא לחלוטין התמודדתי עם הסוויץ החשיבתי שבמעבר לאולטרא-לייט. בהתאם לזה, מע' הגב במריפוזה היא משהו שאני עדיין צריכה להפנים. מע' הגב של התיק הזה היא כל ייחודית וגם יעילה מבחינה פונקציונלית אבל מבחינת החשיבה האישית שלי אני לא יודעת אם הגעתי לשלב הזה...

אולי התיק הזה יגדל עליי. אני אשמח אם תעמיקו את ההבנה שלי לגביו ואולי אני אפול בקסמו, אבל נכון לעכשיו הוא עדיין לא בין המתמודדים העיקריים.


אני אשמח לקבל תגובות מעניינות... כתבתי הרבה

ענת
מממן
leibman2  
#2 נשלח : יום ראשון 11 מרץ 2012 22:59:11(UTC)
leibman2


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 09/09/2008(UTC)
הודעות: 287

אין לי כל כך הרבה ניסיון עם הקאטליסט בינתיים... (עוד חודש בדיוק מהיום טיסה לסן דייגו ולPCT! ) אבל מההליכות שאני עושה בשביל להתאמן עם משקל בסביבות 14-15 קילו (כולל משקל התיק עצמו) התיק מאוד נח לי.
אני קצת דאגתי מלקנות את התיק בלי לנסות אותו כי זה הימור... אבל יצא בסדר בינתיים :)
אם את רוצה לראות\לנסות איך התיק אני אשמח לעזור.
ninelives99  
#3 נשלח : יום ראשון 11 מרץ 2012 23:14:44(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
מה אתה חושב על הקשיחות של הריפוד בגב? זה ספוגי ורך או קשה ולא גמיש? מה לגבי הצורה של מערכת הגב- זה אכן ישר לחלוטין או שהאינטרנט הטעה אותי וגם פה המערכת מעט קמורה?


לגבי לראות/לנסות... למען האמת אני ממש אשמח. תודה על ההצעה.
המכשול היחידי הוא שאני כרגע גרה בחיפה (מגיעה מדיי פעם לתל אביב) אבל אין לי מכונית ככה שמעבר לזה אני לא מאוד ניידת.
אם למישהו מחיפה/תל אביב יש את אחד משני התיקים אני אשמח לתת גיחה קלה כדי לבדוק על מה כל המהומה

במקסימום... גם אם אני לא אראה את התיק לפני הקנייה ההרגשה שלי היא שיהיה קשה לפספס עם קנייה שכזאת. כך או כך זו קנייה חכמה לטעמי.
ninelives99  
#4 נשלח : יום ראשון 11 מרץ 2012 23:17:59(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
תוספת מידע חשוב:

ה- Jam של GoLite זול בכמעט 100 דולר מה- Catalyst.
הבדל משמעותי מאוד... אך האם מוצדק?
MikeC  
#5 נשלח : יום שני 12 מרץ 2012 02:56:51(UTC)
MikeC


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/11/2011(UTC)
הודעות: 396

אין לי את התיקים האלו (יש לי GOLITE PEAK, gregory z55, berghaus arte45 ו OSPREY גדול) אבל הסתכלתי על הנושא קצת בחודשים האחרונים כי עוד תיק תמיד טוב:
1) הייתי לא פוסל את ה granitegear crown vc60 שאמור להיות התחליף של ה VAPORTRAIL האגדי ונראה מגניב
2) שימי לב שהULA מחלק את הנפח באופן מאוד שונה - כיסים מאוד גדולים ורק 40% מהנפח בכיס מרכזי - זו לא בהכרח בעיה רק מאוד שונה מכל השאר
3) OSPREY EXOS רלבנטי
4) באופן מפתיע MTNHARDWEAR כחלק מהשתפ שלה עם ULEI STECK הוציאה את ה THRUWAY50 שמדברים עליו הרבה בBPL למשל פה http://www.backpackingli...ml?forum_thread_id=59678
מוכרים כזה מדיום עכשיו ב200 http://www.backpackingli...ml?forum_thread_id=60753
5) יש גם STATE OF THE MARKET REPORT בנושא אבל צריך מנוי לקרוא http://www.backpackingli...ml?forum_thread_id=60753
6) יש עוד אופציות יותר אקזוטיות (ולא בהכרך מה שאת צריכה) כמו hyperlightmountaingear ו ZIMMERBUILT שעושים דברים מעניינים

מיקי
ninelives99  
#6 נשלח : יום שני 12 מרץ 2012 03:18:53(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
נתת לי לעשות המון שיעורי בית...
שוב, יופי של תגובה. אני מעריכה את זה מאוד. זה ייקח קצת זמן אבל אני אחזור עם תגובה מעניינת יותר מזאת

טוב, לא התאפקתי... הייתי חייבת לבדוק על מה אתה מדבר.
granitegear crown vc60 - בכלל לא התחברתי לעיצוב אבל זה לא מעניין. מה שמעניין היא מערכת הגב הייחודית. שוב, מעניין עד כמה זה נוח, יציב ויעיל?!
OSPREY EXOS - הכי מיינסטרים. אותו כבר הכרתי ממקודם. זו בחירה לא רעה וקולעת נהדר לצרכים שלי אבל אם הייתי צריכה לבחור בינו לבין הקטליסט (אותו משקל כמעט) הייתי הולכת על הקטליסט - הוא יותר מגוון ומוקפד מבחינה עיצובית/פונקציונלית.
THRUWAY50 - תיק מרהיב מבחינת מע' הגב שלו. מאוד מעניין באופן עקרוני... אבל... א. אין לו התאמה לשלוקר. ב. לא מייצרים אותו במידה S. ג. מינימליסטי מדיי.
האופציות האקזוטיות - קיצוני מדיי לטעמי. והמחירים קיצוניים לא פחות...

גם אם לא נפלתי מאף אחד מהתיקים האלו שמחתי להכיר אותם (תמיד כיף לראות מה עוד קיים בשוק).
אני חושבת שמבחינת גיוון ופונקציונליות הקטליסט עדיין עושה עלי את הרושם הכי טוב. דווקא הנקודה שהזכרת בסעיף 2 מאוד תורמת לעניין ולדעתי היא חיובית וקולעת בדיוק למטרה. ninelives9940980.4604398148
HarmonicWave  
#7 נשלח : יום שני 12 מרץ 2012 11:33:41(UTC)
HarmonicWave


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 20/11/2009(UTC)
הודעות: 1,397

תודות: 312 פעמים
קיבל תודה: 240 פעמים ב 167 הודעות

זה שאת מחליפה את התיק רק לאחר שהחלפת את כל שאר הציוד שלך לציוד קל יותר, זה מעשה חכם.

לא כתבת לאיזה משקלים את מייעדת את התיק, ואיזה נפח דרוש לך.
אולי ה- CIRCUIT יכול להתאים לך (תציצי בסדרת הסרטונים הללו, אם עדיין לא נתקלת בהם).

ה-JAM וה - CATALYST הם לא באותה קטגוריה של משקל עצמי ויכולת נשיאה (ומחיר, כפי שציינת) וזה מאוד תלוי בצרכים.
ninelives99  
#8 נשלח : יום שני 12 מרץ 2012 13:59:20(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
אוקי... מבחינת משקלים, אני צריכה תיק שיכול לסחוב בנוחות 15 קילו כולל הכל. פלוס מינוס קילו לפה או לשם. זה הגבול העליון שלי. פשוט הנחתי ששני התיקים יכולים לעמוד במשקל הזה.
עברה במוחי המחשבה ששני התיקים לא מסוגלים לסחוב את אותם משקלים (מע' גב שונות - יכולת העמסת משקלים שונה) אבל הנחתי שאני מתחת לקו האדום בשני התיקים.
באתר של GoLite לא כתוב מה יכולת ההעמסה המקסימלית של ה- Jam... יש לך מושג לגבי זה?

מבחינת נפח, עד עכשיו הייתי משתמשת ב- 60 ליטר בקלות וזה היה נוח ומספיק לכל התנאים. אומנם הורדתי קצת נפחים אבל אני עדיין חוששת להוריד את הנפח של התיק. מהבחינה הזאת הייתי הולכת או על ה- Jam 70 או על הקטליסט פשוט כי יש בהם מספיק מקום ואם אני לא צריכה את כל המקום קל לכווץ את התיק (ב-Jam)/ או לא להשתמש בכל הכיסים (בקטליסט).

אני לא יודעת אם החשיבה הזאת נכונה. אולי באמת עדיף להוריד את הנפח של התיק. בחודש הבא יהיה ניסוי רטוב עם כל הציוד החדש ואז אני אהיה יותר חכמה.


בכל אופן, אחרי חשיבה ארוכה אני נוטה יותר ללכת על הקטליסט. הוא פשוט כל כך מגוון... הן מבחינת חלוקת הנפח בתאים השונים והן מבחינת התוספות שלו. העיצוב כמעט מושלם לדעתי.
זו יכולה להיות בשבילי תחנת ביניים לא רעה בדרך לאולטרא-לייט המוחלט. סוג של לבחון טריטוריות חדשות מבלי ללכת all the way.

HarmonicWave  
#9 נשלח : יום שני 12 מרץ 2012 23:06:00(UTC)
HarmonicWave


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 20/11/2009(UTC)
הודעות: 1,397

תודות: 312 פעמים
קיבל תודה: 240 פעמים ב 167 הודעות

לדעתי 15 ק"ג מתחיל להיות גבולי ל-JAM (לא מתוך ניסיון אישי - מסקירות שקראתי, לא היו מעמיסים עליו יותר מ-12).
אם צריך לבחור מבין שניהם אז הקטליסט מתאים יותר למשימה.

בכל אופן, תיק מומלץ אחר (ויותר זול) עם הרבה משתמשים מרוצים הוא ה- GRANITE GEAR VAPOR TRAIL, תבדקי גם אותו.

גם המריפוסה תיק מצוין, אם כי פחות מסיבי מהקטליסט.

בכל אופן, לי יש את ה-OHM של ULA ואני יכול להעיד על שירות הלקוחות היוצא דופן שלהם.

ninelives99  
#10 נשלח : יום שלישי 13 מרץ 2012 01:33:31(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
כן, אני לאט לאט מתחילה לרדת מה- Jam.
לגבי ה- Vapor Trail - זה משהו שאני בהחלט צריכה לחשוב עליו.
אומנם אני לא ממש מחבבת את העיצוב (מה הקטע עם האבזמים במקדימה?) אבל מע' הגב מרשימה. צריכה לקרוא ביקורות כי הוא מצדיק התעניינות.
תודה על הטיפים.

ועוד תהיה/שאלה לגבי התיקים של ULA:
רצועות הכתפיים - מה אתם חושבים על ההבדל בין רצועות ה- J לרצועות ה- S ? כלומר, אני מכירה את השוני במבנה אבל אף פעם לא טרחתי לברר מה באמת יותר נוח.
בהיותי בחורה, האם הייתם ממליצים לי לקחת בעדיפות את ה- S ? (כביכול מותאם יותר טוב למבנה נשי?!)
תובנות והערות בעניין יתקבלו בברכה
ninelives99  
#11 נשלח : יום שלישי 13 מרץ 2012 01:39:52(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
BTW

יש לחברות הקטנות האלו (נגיד ULA וגרניט-גיר) מבצעי הנחות מדיי פעם? כלומר, נגיד שאני הולכת על הקטליסט... האם יש סיכוי לתפוס אותו מתישהו במחיר מבצע שיוזיל את העלויות?
HarmonicWave  
#12 נשלח : יום שלישי 13 מרץ 2012 03:05:12(UTC)
HarmonicWave


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 20/11/2009(UTC)
הודעות: 1,397

תודות: 312 פעמים
קיבל תודה: 240 פעמים ב 167 הודעות
ninelives99 כתב/ה:


ועוד תהיה/שאלה לגבי התיקים של ULA:
רצועות הכתפיים - מה אתם חושבים על ההבדל בין רצועות ה- J לרצועות ה- S ? כלומר, אני מכירה את השוני במבנה אבל אף פעם לא טרחתי לברר מה באמת יותר נוח.
בהיותי בחורה, האם הייתם ממליצים לי לקחת בעדיפות את ה- S ? (כביכול מותאם יותר טוב למבנה נשי?!)
תובנות והערות בעניין יתקבלו בברכה


אני שקלתי ברצינות את הרצועות בצורת S (יש לי מבנה גוף רזה יחסית) אבל בסוף השתפנתי והזמנתי את ה-J המסורתיות יותר, ואני מרוצה מהן.

יש ל-ULA איזה סרטון וידאו שמראה את ההבדל. היתרון של ה-S שהוא נותן קצת יותר חופש באיזור הכתפיים ובאמת אמור להתאים יותר למבנה הגוף הנשי. מעבר לזה אין לי איך לייעץ.

לגבי מבצעים - את ה-VAPOR ניתן למצוא במבצעים מעת לעת אבל ULA די קשיחים בתמחור שלהם. אם את בעניין, לפעמים אפשר למצוא מציאות בלוחות של ציוד משומש (כולל כזה שהשתמשו בו פעם או פעמיים) אבל זה דורש הרבה זמן וטרחה (ובדר"כ איזה חבר/קרוב משפחה בארה"ב).
ninelives99  
#13 נשלח : יום שלישי 13 מרץ 2012 04:04:10(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
התיקים של גרגורי הם דוגמא טובה לרצועות S אבל מהתמונות עושה רושם שהרצועות של ULA הן קיצוניות יותר (מפותלות יותר) והרבה פחות מתפשרות... ככה שגם אם אני יודעת שהרצועות של גרגורי טובות לי זה לא בהכרח אומר שאפשר להסיק משהו על הרצועות של ULA.
בעיה שהפתרון שלה הוא כנראה השתפנות גם עבורי.

בכל אופן, תודה על המידע.
MikeC  
#14 נשלח : יום שלישי 13 מרץ 2012 10:24:32(UTC)
MikeC


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/11/2011(UTC)
הודעות: 396

ענת
אין יותר vapor trail ממשיך דרכו החדש הוא ה crown
ninelives99  
#15 נשלח : יום שלישי 13 מרץ 2012 15:26:23(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
כן, קראתי את מה שכתבת קודם ולכן בכלל לא פזלתי לכיוונו.
אבל אח"כ כשנכנסתי לאתר של גרניט-גיר ראיתי שאני יכולה להוסיף את התיק הזה לסל ולקנות אותו. העניין היחיד הוא שהוא זמין רק במידת הטורסו short (שזה מה שאני).

אני מניחה שהם מרוקנים את המלאי ושאלו רגעים אחרונים שבהם אפשר להשיג את התיק הזה...
http://www.granitegearstore.com/Vapor-Trail-P8.aspx
ninelives99  
#16 נשלח : יום שלישי 13 מרץ 2012 20:28:02(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
אוקי, עקב קיום זמן פנוי עשיתי היום מבחן נפח ציוד (בלי אוכל ומים ככה שזו עדיין הערכה).
אז כאמור, בלי אוכל ומים כל הציוד הוא בערך 45 ליטר.

אני מניחה שעם אוכל ומים אני אוסיף עוד 10 ליטר (תלוי באורך הטיול אבל פלוס מינוס?!)

סה"כ 55 ליטר (לא שינוי גדול בנפח ממה שהייתי רגילה אליו בעבר אבל שינוי משמעותי במשקל).

נתמקד שנייה בתיקים של ULA כי זו ככל הנראה תהיה הבחירה שלי:
55 ליטר נכנס לתיק כמו ה- Circuit של ULA אבל מתחיל להיות צפוף. גם מבחינת משקל מקסימלי אני מגיעה עם המשקלים שלי (מקסימום 16 קילו כולל הכל) לגבול יכולת המשקל של ה- Circuit.
בקטליסט, לעומת זאת, יהיה לי הרבה יותר מקום... אולי אפילו הרבה יותר מדיי מקום ממה שצריך (שימוש בתא הפנימי ללא ההרחבה וברשת החיצונית בלבד יכסו את כל הצרכים שלי). מבחינת משקלים עם הקטליסט אני לא מגיעה לגבול המשקל המקסימלי.


יש מצב שהקטליסט הוא טיפה Over kill בשבילי (והייתם ממליצים לי לקחת את ה- Circuit במקום)?
או שדווקא בגלל היכולת הטובה יותר של הקטליסט לשאת את המשקלים עליהם אני מדברת כדאי לדבוק בו?


סליחה על החפירה אבל כשמדובר בקנייה מהותית וחשובה ריבוי השאלות והדילמות הוא מובן
HarmonicWave  
#17 נשלח : יום רביעי 14 מרץ 2012 23:39:30(UTC)
HarmonicWave


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 20/11/2009(UTC)
הודעות: 1,397

תודות: 312 פעמים
קיבל תודה: 240 פעמים ב 167 הודעות

לגבי נפח - נפח תרמיל גדול מידי זה לא בהכרח יתרון:
1. נפח ריק נוטה להתמלא בציוד/אוכל מיותר.
2. נפח לא מנוצל עלול להפריע בהליכה, במקרה ולתרמיל אין רצועות דחיסה שמקטינות אותו.

ממליץ לך לראות את הקטליסט של טל אם מזדמן לך.

בגדול, אם 16 ק"ג זה הממוצע שלך, לכי על הקטליסט.
אם זה רק במקרים חריגים, ואת גם ככה במגמה של הפחתת משקל, תשקלי את ה-CIRCUIT.

בכל מקרה, שניהם מצוינים.
ninelives99  
#18 נשלח : יום חמישי 15 מרץ 2012 01:05:36(UTC)
ninelives99


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 27/06/2011(UTC)
הודעות: 526
אישה
גרמניה

תודות: 58 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 50 הודעות
כן, אני כנראה אלך לראות בהזדמנות ואז אחליט.
כך או כך, שלחתי גם לכריס מ- ULA את השאלות שלי. נראה מה יש לו להגיד

תודה.
Vetis  
#19 נשלח : יום חמישי 15 מרץ 2012 02:00:21(UTC)
Vetis


דירוג: שביליסט

קבוצות: חבר
הצטרף: 15/03/2012(UTC)
הודעות: 42

מה עם המותג CRUX?
בבעלותי הדגם AK57 והוא תרמיל הליכה נהדר. פשוט ומינימליסטי בלי קשקושים. מערכת גב מאוד נוחה וחוזק שלא יאמן! כל זה במשקל של 1250 גרם.
TRAVELERS  
#20 נשלח : יום חמישי 15 מרץ 2012 02:15:07(UTC)
TRAVELERS


דירוג: שביליסט בכיר

קבוצות: חבר
הצטרף: 15/12/2009(UTC)
הודעות: 573

קיבל תודה: 1 פעמים ב 1 הודעות
יש בארץ את התרמילים האלו והמחיר סביר ביותר.
משתמשים הצופים בדיון זה
2 עמודים12>
עבור לפורום  
אינך יכול/ה לכתוב דיונים חדשים בפורום זה.
אינך יכול/ה להגיב לדיונים בפורום זה.
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך בפורום זה.
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך.
אינך יכול/ה ליצור סקרים בפורום זה.
אינך יכול/ה להצביע לסקרים בפורום זה.