ברול הבא אורח! ע"מ לאפשר את כל הפעולות, אנא התחבר או הירשם.

הודעה

Icon
Error

אפשרויות
עבור להודעה אחרונה עבור ללא נקרא אחרון
asha  
#1 נשלח : יום שני 06 מאי 2013 02:22:45(UTC)
asha


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 06/05/2013(UTC)
הודעות: 3

שלום, התייעצות קטנה:

אני מתכננת לנסוע ל-10 ימים לחוצים בפירנאים (אילוצי עבודה...). 4 ימים באגואסטורטס, יום מעבר לאורדסה, ו-3 ימים נוספים באורדסה. +2 ימי טיסות/נסיעות.
הבעיה העיקרית שבה נתקלתי היא עניין התחבורה חזרה מאורדסה לברצלונה. התכנון המקורי היה לנסוע באוטובוס מ-Torla ל-Barbastro ומשם לברצלונה, ולעלות על טיסה לארץ כבר באותו ערב.
באתר של alosa, שהרבה המליצו עליו פה, נראה כאילו יש אוטובוסים מ-Torla ל-Barbastro רק 3ימים בשבוע- ראשון, שני, חמישי (לפחות לתאריכים הקרובים במאי. זה לא מעודכן לחודשים הבאים). מישהו יכול לאשר?
באופן אידיאלי הייתי רוצה לחזור בשישי/שבת מטורלה לברצלונה, אבל אני מודאגת שאתקע בלי אוטובוס (וזה קריטי מבחינת הטיסה).

אשמח לעצתם של בעלי ניסיון.

תודה!asha41399.9745486111
מממן
HarmonicWave  
#2 נשלח : יום שני 06 מאי 2013 03:18:58(UTC)
HarmonicWave


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 20/11/2009(UTC)
הודעות: 1,388

תודות: 299 פעמים
קיבל תודה: 236 פעמים ב 165 הודעות
ראשית, אני לא ממליץ לעשות את הדרך חזרה ביום של הטיסה, בייחוד כשאת מסתמכת על תחבורה ציבורית לא שכיחה ו/או טרמפים (בניגוד למשל לרכב שכור). זה מתכון ללחץ לא כיפי לדעתי.

בנוסף בסופ"ש (שבת-ראשון) תדירות האוטובוסים נמוכה אף יותר, לעיתים לא קיימת .

1. אין לך אפשרות בכל זאת לקחת עוד יום -יומיים?

2.חשבת אולי להחליף את הסדר ולחזור מאגואסטורטס? אאל"ט המרחק והתחבורה משם יותר נוחים לחזרה לברצלונה.

3. אפשר להתמקד באחד מהפארקים ולהמשיך על אחד המסלולים הארוכים (GR11 /HRP).

4. את נוסעת לבד? אם את נוסעת עם שותפים תשקלו לשכור רכב. ההפרש בין עלות התחבורה הציבורית לבין השכרת רכב + דלק היא לא גבוהה כמו שאת אולי חושבת.

תעשי חיים!
אמנון לנגי  
#3 נשלח : יום שני 06 מאי 2013 03:58:07(UTC)
אמנון לנגי


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: מנהל כללי
הצטרף: 27/02/2003(UTC)
הודעות: 3,912
גבר
ישראל
מיקום: ירקונה

תודות: 892 פעמים
קיבל תודה: 821 פעמים ב 618 הודעות
לנו עלה רכב ל 10 ימים 250 יורו ודלק 60 יורו. לשני אנשים זה יקר ולא מוצדק. ל 3+ זה כבר כלכלי
shaharellert  
#4 נשלח : יום שני 06 מאי 2013 09:38:22(UTC)
shaharellert


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 03/05/2011(UTC)
הודעות: 975

תודות: 52 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 51 הודעות
כמה אנשים אתם ? רכב שכור מברצלונה ל10 ימים עולה בסביבות 450 שקל (ידני). שווה לשקול עלות מול תועלת

באשר למסלול- יש לך שבוע הליכה נטו. אני הייתי מתמקד באחד הפארקים (אגואסטורטס). יש שפע מסלולים שניתן להרכיב.
לדעתי תגיעו עם הרכב לespot - תקיפו את הפארק בשבעה ימים (מסלול יפהפה) כך שתסיימו בנקודת ההתחלה ומשם חזרה לברצלונה.
HarmonicWave  
#5 נשלח : יום שני 06 מאי 2013 12:24:20(UTC)
HarmonicWave


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 20/11/2009(UTC)
הודעות: 1,388

תודות: 299 פעמים
קיבל תודה: 236 פעמים ב 165 הודעות

אמנון גם אני מכיר מחירים זולים יותר (כמובן זה תלוי בסוג הרכב).

קח בחשבון שלדעתי הסיבוב שהיא מתכננת בתחבורה ציבורית יעלה באיזור ה-100 יורו לאדם לדעתי, וזה מבלי לשקלל את ה"עלות" של אובדן הזמן בנסיעות בטיול כה קצר (להגיע בתחבורה ציבורית בין שני הפארקים יקח לה יום שלם של נסיעות).
אמנון לנגי  
#6 נשלח : יום שני 06 מאי 2013 15:03:35(UTC)
אמנון לנגי


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: מנהל כללי
הצטרף: 27/02/2003(UTC)
הודעות: 3,912
גבר
ישראל
מיקום: ירקונה

תודות: 892 פעמים
קיבל תודה: 821 פעמים ב 618 הודעות
אין לי ספק שהרבה יותר נוח לבנות על רכב שכור במיוחד בסגנון המסלול שהיא מתכננת
רק רציתי להבהיר שזה גם הופך לכלכלי כאשר יש יותר משני אנשים. אני לא מכיר מחירים של 450 ש"ח ל 10 ימים שכירות
אם יש רכב במחיר כזה אז שווה גם לזוג לקחת אותו
shaharellert  
#7 נשלח : יום שני 06 מאי 2013 16:49:41(UTC)
shaharellert


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 03/05/2011(UTC)
הודעות: 975

תודות: 52 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 51 הודעות
המחיר הוא תלוי עונה כמובן.
באוגוסט שעבר המחיר היה 800 שקל ל10 ימים (הסתכלתי עכשיו באתר שקישרתי אליו- 690 שקל ל20 עד 30 באוגוסט לדוגמא).

לתקופה הזו (מאי)- 450 ש"ח.

בכל מקרה אני חושב שאם מדובר בעונה (=יולי, אוגוסט, ספטמבר) עדיף להזמין כמה שיותר מוקדם.shaharellert41400.5776388889
רונןד  
#8 נשלח : יום רביעי 08 מאי 2013 00:04:05(UTC)
רונןד


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 07/05/2013(UTC)
הודעות: 1

טוב, אני האמת חדש בפורום הזה אבל אני יכול להמליץ לך מהניסיון האישי שלי
אני השכרתי אוטו כשנסענו לדולמיטים דרך אלבר כבר מהארץ בחול זה נקרא טריפטי. אבל אפשר לראות אצלהם באתר.. שזה יוצא עכשיו איזה 34 יורו ליום.
בכל מקרה תהנו..
אמנון לנגי  
#9 נשלח : יום רביעי 08 מאי 2013 01:12:10(UTC)
אמנון לנגי


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: מנהל כללי
הצטרף: 27/02/2003(UTC)
הודעות: 3,912
גבר
ישראל
מיקום: ירקונה

תודות: 892 פעמים
קיבל תודה: 821 פעמים ב 618 הודעות
ברוך הבא רונן
יש בטח הבדל בין מחירי השכירות באיטליה מול ספרד
בכל מקרה, 34 יורו ליום יוצא 340 יורו ל 10 ימים וזה כ 1600 ש"ח
שחר דיבר על מחירים של 450-690 ש"ח לעשרה ימים. שליש מחיר
asha  
#10 נשלח : יום שישי 10 מאי 2013 14:22:48(UTC)
asha


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 06/05/2013(UTC)
הודעות: 3

אנחנו סה"כ שני אנשים, מתכננים לנסוע באמצע אוגוסט, כך שאנחנו נוטים לא להשכיר רכב...
ההתלבטות העיקרית שלי כרגע היא האם לוותר על אורדסה ולהאריך את השהייה באגואסטורטס. מה הייתם ממליצים?
ממה שקראתי,רוב האנשים ממליצים יותר על אגואסטורטס, אבל מצד שני קראתי ששני המקומות מאוד שונים, וקצת חבל לי לפספס משהו, או להאריך "בכוח" את השהייה באגואסטורטס.
shaharellert  
#11 נשלח : יום שישי 10 מאי 2013 17:25:36(UTC)
shaharellert


דירוג: שביליסט בכיר

Medals: שביליסט מומחה: מדליה זו הוענקה עבור תרומה לפורום בידע ובזמן וחלוקת הניסיון בשבילים בעולם עם גולשים אחרים

קבוצות: חבר
הצטרף: 03/05/2011(UTC)
הודעות: 975

תודות: 52 פעמים
קיבל תודה: 75 פעמים ב 51 הודעות
אני חושב שבזמן שהקצבתם חבל לבזבז זמן על נסיעה בין השמורות.

תלכו באגואסטורטס, שמורה יפהפיה.shaharellert41404.6016203704
אורן04  
#12 נשלח : שבת 11 מאי 2013 16:14:13(UTC)
אורן04


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 11/05/2013(UTC)
הודעות: 1

אני ממליץ בשום בפנים ואופן לא לוותר על אורדסה.
לדעתי אורדסה יפה הרבה יותר מאגווסטורטס. ההבדל הוא שהנוף באורדסה הרבה יותר "פראי" ומרשים. באגווסטורטס זה יופי רך ופשוט של הרבה אגמים, אבל מבחינתי לא משתווה לאורדסה.

הייתי שם בקיץ האחרון. אגב אני וחבר שבא איתי שכרנו רכב ובכך פתרנו את הבעיה. שווה את בלבולי השכל, וגם מקל את המעבר בין שני הפארקים.

תבלי
naty_h  
#13 נשלח : יום רביעי 22 מאי 2013 23:35:53(UTC)
naty_h


דירוג: שביליסט בכיר

קבוצות: חבר
הצטרף: 29/03/2013(UTC)
הודעות: 539

תודות: 32 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים ב 24 הודעות
חזרתי מאורדסה עכשיו פארק מהמם קראי את השירשור שלי אתיחס שם לעניין התחבורה למעשה כבר התחלתי להתיחס . מאורדסה הקישור לברצלונה דרך בארבאסטרו גרוע הקישור להואסקה   דרך סביניניגו עדיף , אך אם תתעקשו רדו ארבעה ק"מ מטורלה לברוטו ומשם יש לכם אוטובוס לבארבארססטרו מכאן מחכה לכם עינוי סיני בארבאסטרו יידה כלומר לרידה .... אין כזה דבר יידה בספרד יש כזה דבר בקטלוניה נסי לא להתבלבל ... ויידה   עכשיו זה בסדר אתם בקטלוניה אז   יידה לברצלונה , בקיצור זועה ....

ומהואסקה לברצלונה או הואסקה יידה ( יידה נקראת בספרדית לרידה נסי לא להתבלבל אם תצליחי .... )
כבר פשוט יותר רק שאף אחד ברשת לא מכיר את זמני האוטובוסים מטורלה לסביניניגו למיטב זכרוני יצאתי ב 1300 בצהריים , כלומר שאותו ים הוא יום קצר וטיסה רק למחרת היום .
asha  
#14 נשלח : שבת 25 מאי 2013 23:20:25(UTC)
asha


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 06/05/2013(UTC)
הודעות: 3

בסוף החלטנו לקצר את הטיול, לוותר על אורדסה ולעשות 4-5 ימים באגואסטורטס.
אתם יכולים להמליץ על אתרים טובים עם מידע באנגלית על הפארק? מצאתי פה ושם מידע, אבל שום דבר לא מספיק מסודר, והרוב בספרדית. מעניין אותי בעיקר מרחקים ואופציות מסלול בין הבקתות, כדי לוודא שהמסלול שאנחנו מתכננים לא עמוס/קל מדי.

כרגע המסלול המתוכנן הוא:

יום 1- נסיעה מבצלונה לאספוט. הליכה לרפוחיו JM BLANC.
יום 2- מ-BLANC ל-AMITGES.

כאן יש התלבטות האם היום ה-2 ארוך מדי ועדיף לסיים ב-MALLAFRE.
יש מסלול ארוך שעובר בפסגת Monestero (ואז זה יום ארוך מדי), אבל הבנתי שיש גם מסלול קצר יותר. מישהו מכיר?

יום 3- מ-Amitges ל-COLOMERS (דרך רטרה).
יום 4- מ-COLOMERS ל-RESTANCA.
יום 5- הגעה ל-VIELHA ונסיעה לברצלונה.

אשמח להערות/הארות :)asha41419.8477893519
naty_h  
#15 נשלח : שבת 25 מאי 2013 23:31:54(UTC)
naty_h


דירוג: שביליסט בכיר

קבוצות: חבר
הצטרף: 29/03/2013(UTC)
הודעות: 539

תודות: 32 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים ב 24 הודעות
לוחות זמני אוטובוס בחזרה עם ALSA

Viaje de ida
Vielha - Barcelona 06/06/2013
« Ver día anterior   ·   Ver día siguiente »

(Puede ordenar la tabla presionado sobre la cabecera de la columna que desea ordenar)
     Origen      Destino      Salida      Llegada      Duración      Precio Ida      Precio Ida y Vuelta      Oferta ida      Oferta i/v      Servicio      Plazas      Itinerario      Observaciones
Vielha -Barcelona (nord) -05:00      Vielha      Barcelona (nord)      05:00      09:45      4h 45min      34.06€      61.32€                  normal      sí      ver Itinerario Vielha - Barcelona (nord) - 05:00 (abre en nueva ventana)      
Vielha -Barcelona (nord) -05:30      Vielha      Barcelona (nord)      05:30      11:45      6h 15min      34.06€      61.32€                  normal      sí      ver Itinerario Vielha - Barcelona (nord) - 05:30 (abre en nueva ventana)      
Vielha -Barcelona (nord) -09:15      Vielha      Barcelona (nord)      09:15      14:45      5h 30min      34.06€      61.32€                  normal      sí      ver Itinerario Vielha - Barcelona (nord) - 09:15 (abre en nueva ventana)      
Vielha -Barcelona (nord) -13:30      Vielha      Barcelona (nord)      13:30      19:25      5h 55min      34.06€      61.32€                  normal      sí      ver Itinerario Vielha - Barcelona (nord) - 13:30 (abre en nueva ventana)      
Vielha -Barcelona (nord) -17:00      Vielha      Barcelona (nord)      17:00      21:45      4h 45min      34.06€      61.32€                  supra economy Más informacion sobre supra economy (abre en nueva ventana)      sí      ver Itinerario Vielha - Barcelona (nord) - 17:00 (abre en nueva ventana)      
שאול  
#16 נשלח : יום ראשון 26 מאי 2013 00:42:56(UTC)
שאול


דירוג: שביליסט מתחיל

קבוצות: חבר
הצטרף: 26/05/2013(UTC)
הודעות: 1

יש להזמין בקתה באגוטורסס מוקדם ככל האפשר בגלל הביקוש הרב
משתמשים הצופים בדיון זה
עבור לפורום  
אינך יכול/ה לכתוב דיונים חדשים בפורום זה.
אינך יכול/ה להגיב לדיונים בפורום זה.
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך בפורום זה.
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך.
אינך יכול/ה ליצור סקרים בפורום זה.
אינך יכול/ה להצביע לסקרים בפורום זה.