[email protected]
שביל הגולן (128 ק"מ), הוא תוואי רצוף מהחרמון בצפון לעין תאופיק בדרום
אני ממשיך לטייל בארץ היפה שלנו ומזמין חברים להיות שותף בחוויה.
כהכנה לשביל הגולן בריצה שהתקיים בין 6 ל 9 אפריל 2014 ,
אני יוצא לשביל הגולן בהליכה ל 5 ימים מ 7 עד 11 יולי 2013.
5 ימים, התוכנית מפורט למעטה, בהליכה-טיול, זה אומר הפסקות לנקודות מעניינות ולמידה על האזור.
בהתחשב על מזג אוויר החם שיהיה בחודש יולי, הליכה על השביל תחולק ל 2 חלקים ביום:
חלק א: התחלה , 5:00 בבוקר , 15 -18 ק"מ, סיום עד 9:30 חלק ב: התחלה: 18:00 , 10 ק"מ , סיום 19:30
בין השעות 9:30 ל 18:00, נטיל ברכב בישובי,נגיע למעיינות ,נתרחץ בהם, ובמפעלים השונים של הגולן ובסוף נרגיש שנכיר את הגולן כמו הבית שלנו.
ניתן לעשות גם פעילויות כגון קטיף דובדבנים, טיול טרקטורונים וטיול סוסים.
רכבים: אידיאלי יהיה 2 רכבים,(אני מביא רכב), אחד לנקודת התחלה ואחד לנקודת סיום , כך שניקח איתנו רק מים וצופרים.
אוכל:נערוך רשימה של מוצרים ונתחלק בהוצאות.
לינה: באחד הקיבוצים של רמת הגולן , אבחר קיבוץ שמציע
לינה בשטח,לינה בחדרי אירוח ולינה בצימר וכל אחד יזמין לעצמו מה שנוח לו.
בסוף כל יום חזרה למקום לינה ולארוחת ערב שנארגן לעצמנו או מסעדה שבאזור.
אפשר להצטרך לכל הימים או לימים בודדים, כל אחד יבחר מה שמתאים לו.
עלויות:
לינה, לפי מה שנוח לכל אחד.
מזון: חלוקת הוצאות
רכב: חלוקת הוצאות
פעילויות: מה שנבחר
התוכנית:
לא תתבצע את הקטע הראשון המקורי ברגל (חרמון-נמרוד) בגלל שהוא לא נוח להליכה, אבל יהיה אפשר לעלות לחרמון במכונית ולתצפת על האזור.
יול-2013 שביל הגולן בהליכה
קטע ק"מ
יום ראשון 07 מנמרוד לתל קצעה 7 בוקר
מתל קצעה לאנדרטת פלס"ר 7 7 בוקר
מאנדרטת פלס"ר 7 לבאב אל הווא 10 צהריים
24
יום שני 08
מבאב אל הווא לחניון עין זיוון 10 בוקר
מחניון עין זיוון להר חוזק 9 בוקר
מהר חוזק לחושניה 10 צהריים
29
יום שלישי 09
מחושניה לאום אל דנניר 9 בוקר
מאום אל דנניר לחניון דליות 9 בוקר
מחניון דליות לאום אל קנאטיר 11 צהריים
29
יום רביעי 10
מאום אל קנאטיר לנחל תאנה 9 בוקר
מנחל תאנה לחורשת גבעת יואב 7 בוקר
מחורשת גבעת יואב לאמפי גולן 7 צהריים
23
יום חמישי 11
מאמפי גולן למבוא חמה 9 בוקר
ממבוא חמה לעין תאופיק 5 בוקר
14